Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Keşan

:

Mehmet TEKİN

İlçe Emniyet Müdürümüz
 
       1975 tarihinde Niğde İli Ulukışla İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Konya ve Adana illerinde tamamlayarak 1989 yılında Polis Koleji’ne girdi. 1993 yılında Polis Akademisi’ne girerek 1997 yılında mezun oldu. 1997 yılında Adana İl Emniyet Müdürlüğünde Komiser Yardımcısı olarak göreve başladı. Sırasıyla Adana, Mardin illerinde ve İstanbul Şükrü Balcı Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde(POMEM) görev yaptı. Aralıklarla 2002-2003 ve 2006-2007 yılları arasında Birleşmiş Milletler Kosova Polis Görev Gücü misyonu, 2011-2012 yıllarında BM Liberya misyonu, 2014-2015 Gürcistan Büyükelçiliği Polis İrtibat Görevlisi, 2017-2018 yılları arasında Filistin El Halil şehrinde konuşlu Geçici Mevcudiyet Misyonu (TIPH) olmak üzere orta ve üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu ve temel olarak Uluslar arası Polis İşbirliği, Polis ve Güvenlik Reformu, Polis Teşkilatlarında Kapasite Geliştirme ve Yeniden Yapılandırma, Uluslar arası ikili ve çok taraflı Polis Teşkilatları arası Eğitim, Teknik, Sınır Aşan Suçlar ve Adli İşbirliği ile İnsan Hakları Gözlemciliği gibi çeşitli alanlarda çalışmalarda bulundu.
          2013 yılında Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında Yüksek Lisansını tamamladı. VIP Önemli Kişileri Koruma, Olay Yeri İnceleme, Organize Suç Soruşturma Teknikleri, Rehine Kurtarma Operasyonlarında Arabuluculuk Görüşmeleri, Temel Atış Teknikleri Eğitimciliği, Polis Taktik Savunma Eğiticiliği, Uluslar arası Kriz ve Çatışma Analizi ve Yönetimi başta olmak üzere çok sayıda kurumsal ve özel eğitim programını tamamladı. 
                Keşan İlçe Emniyet Müdürü olarak görevlendirilen 2. Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet TEKİN, 30.07.2018 tarihi itibariyle ilçemizde göreve başlamıştır.
            Çok iyi düzeyde İngilizce ve İspanyolca, temel seviyede Arapça, Almanca ve Rusça bilen  Mehmet TEKİN, evli ve iki çocuk babasıdır.
 
 
 
 
 
 
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • UPEM
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • POLİS EŞLERİ DERNEĞİ
  • İçişleri Bakanlığı
  • Polis Radyosu